Суббота, 24.08.2019, 11:38
Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | RSS
 
Главная » 2014 » Декабрь » 18 » Особливості виготовлення північного будинку
16:52
Особливості виготовлення північного будинку

Багато факторів впливає на сільську архітектуру і будівельні традиції. Основне, що притаманне всім будинкам північних сіл - доцільність і раціональність. Нічого зайвого в архітектурі та оформленні селянського житла. Північний російський будинок являє собою прямокутник і складається з хати, сіней і двору і все це під спільним дахом, але не обов'язково, щоб коник хати і двору були на одному рівні. Хата могла мати п'яту стіну і називалась пятістенка. Центром хати була російська піч. Її робили як з цегли, так і глинобитну, але робили обов'язково. Піч ставили на стовпи або кліть.
Пристрій хати, сіней і двору було різним у залежності від місцевості. Хату і сіни клали на мох, а двір - насухо. Дахи крили дранкою або гонтом, але не соломою. Дерево було доступнішим за все, так і було з чого колоти гонт і плахи. Підлога і стеля в хаті робили з плах (колода навпіл). Глину брали в якості пароізоляції, засипка - з листя і сухої землі.
Ліс на будівництво вибирався заздалегідь ще на корені. Способи заготівлі і транспортування були різні. Щоб легше вивозити, Лесині заздалегідь подсачивать - картали навколо стовбура, щоб припинити рух соків, і по зимовому первопутку валили і вивозили, або стягували до річки і в повінь сплавляли до місця, але в будь-якому випадку ліс валили, коли рух соків припинявся і деревина мала найменшу вологість і вагу.
Ліс заготовляли стиглий, мелкослойная, вистояти, прямий і на сухих місцях, а не на болоті. Така сосна називалася Рудова, болотна - кондової. Сосна, що виросла в гущавині лісу, має дрібношарову деревину і хороший лад, рідше буває кручений і Закомелістость, сучків мало і ті на вершині. Робили і з ялини, яку теж вибирали в гущавині лісу і з тих же причин, але на відповідальні місця (окладні вінці, підвіконні колоди, окосячку) намагалися використовувати сосну. Якщо була можливість, то на окладних вінець використовували модрину. Вона дуже добре протистоїть гниттю і всяким жучкам.
Товщина колод залежала від вибору господаря.
З товстого лісу зруб тепліше, оскільки товстий і менше сполук, які продуваються. Паз на такому колоді можна зробити шириною не 15 см, а набагато більше без відчутного збитку для висоти зрубу. Якщо паз зроблений теслом, то його можна і не конопатіть на таких колодах. На триметровий зруб треба 7 вінців по півметра. Звичайно, хати з таких колод рідко побачиш, але 30 см в висівок і більше - не рідкість. Хата з товстих колод краще тримає тепло і широкі пази не промерзають. Обшивали сільські хати дуже рідко.
Рами робили літні та зимові. Зимові восени зсередини вставляли в косяки і проконопачівают, а навесні виймали. Для відведення води робили жолоб або разом з нижнім бруском рами, або кріпили до нього. Якщо хата - п'ятистінок, то взимку перебиралися в меншу половину, щоб даремно не палити дрова. Хто вручну заготовляв дрова, той зрозуміє їх. У дуже морозні дні навіть перебиралися в зимівлю.
Так яким же має бути будинок в селі, щоб у ньому було тепло взимку, прохолодно влітку й куди городянин міг приїхати в будь-який час?
Сучасні проектувальники надходять просто - роблять тепловий розрахунок і за його результатами вибирають конструкцію та опалення. Тут враховується все: товщина зовнішніх стін і теплопровідність матеріалу; кількість вікон, їх розміри та конструкція; кількість зовнішніх дверей, матеріал і конструкція; товщина перекриттів і їх матеріал; пристрій підпілля і горища та багато іншого. На підставі цього розраховуються коефіцієнти теплопровідності і продуваємості і вибирається система опалення, її теплова потужність, щоб підтримувати в приміщенні 20 ° С.
Підіб'ємо підсумок. Побудувати будинок, комфортний для проживання в будь-яких кліматичних умовах, при існуючих матеріалах і техніці не складно. Приходьте до нас, і ми доведемо Вам це.

 
[30.01.2017][Деревянные дома]
Дерев'яна підлога з керамічної плитки (0)


Категория: Натуральне утеплення будинку | Просмотров: 762 | Добавил: FreeDOM | Теги: Особливості виготовлення північного | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Cвойства конопатки
Основные свойства конопатки являются:

     высокая натуральность
     высокая термостойкость
     высокая звукоизоляция
     Высокая тепловая инерция
     Хорошая паропроницаемость («дышащие»)
     Хорошая гибкость
     Стойкость к огоню и вредителям
     По своей сути герметичный
     Температурно устойчивая
TM "Konopatka"
0665627508

Календарь
«  Декабрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Реклама
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0